Czwartek, 28 stycznia 2021 r., imieniny Walerego, Radomira, Tomasza

Czy warto stosować suplementy w lecie?

Okres letni, wakacyjny jest dla nas szczególny, albowiem oddajemy się błogiemu lenistwu, porzucamy obowiązki i staramy się odpoczywać. Czy jednak nasz organizm także zamyka swoje funkcje i przechodzi w stan letargu? Oczywiście, że nie, a wręcz przeciwnie, ponieważ w okresie wakacyjnym potrzebuje on troski i uwagi w takim samym stopniu, jak w ciągu całego roku.


Pomimo, że latem mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców, które to z całą pewnością dostarczają nam wielu witamin i minerałów, to jednak warto stosować dodatkowe uzupełniające dietę suplementy, które to są dostępne w aptece. Pomimo, że w czasie wakacji, ale też i całego lata mamy możliwość jedzenia większej ilości świeżych i naturalnych produktów to jednak jak dowodzą badania w tym czasie również pojawiają się często niedobory witamin bądź też składników mineralnych. W czasie wakacji na ogół udajemy się w podróż, odpoczywamy i staramy się doskonale bawić, co sprawia, że rzadko, kiedy stosujemy optymalną dla siebie dietę. Z kolei ta powinna składać się ze spożycia 5 razy dziennie owoców lub warzyw, aby ilość witamin i minerałów, jakie potrzebuje nasz organizm była wystarczająca.

Mniejsza ilość witamin i minerałów

Co więcej warto mieć na uwadze, że współcześnie owoce i warzywa są opryskiwane pestycydami, a to z kolei zabija ich wartości odżywcze. Nie ma już w nich tak wielkiej liczby witamin jak kilka lat temu, kiedy to chemia nie była tak powszechnie stosowana.

Wedle badań szwajcarskiego instytutu zawartość witaminy C w truskawkach spadła aż od 80 %, zaś kolejna obróbka w postaci gotowania czy smażenia sprawia, że ilość witamin jest jeszcze mniejsza. Straty witamin są, więc naprawdę bardzo duże a to oznacza, że nawet jedząc owoce i warzywa nasz organizm łatwo może nabawić się licznych niedoborów.

Syntetyczne suplementy diety ratunkiem w czasie wakacji

Lato jest szczególnym okresem, w którym wszak czasem zapominamy o zdrowym odżywianiu, a tym samym oddziałujemy na nasz organizm negatywnie. Warto zastosować, więc suplementy diety, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie dojdzie do negatywnych w skutkach niedoborów witamin i minerałów w naszym organizmie.

Po jakie suplementy warto sięgnąć?

Niezwykle istotną rolę w naszym organizmie odgrywa witamina C. Powinniśmy dostarczać ją do organizmu przez cały rok, ponieważ jako antyoksydant chroni nas przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dodatkowo sprawia, że procesy starzenia opóźniają się, zaś zwiększa się produkcja kolagenu, który zapewnia naszej skórze jędrność oraz elastyczność.

Ważną witaminą jest również witamina D. Organizm człowieka jest wstanie ją wytworzyć, kiedy wystawiamy ciało na ekspozycję słońca. Jednakże współcześnie stosujemy wiele kremów, które to zawierają w sobie filtry przeciwsłoneczne, przez co wytwarzanie witaminy D w organizmie zmniejsza się. Współcześnie niemalże 80 % naszych rodaków cierpi na niedobory witaminy D, dlatego warto zastosować ją w postaci suplementu diety.

Wpis powstał przy współpracy z serwisem zdrowy.wroclaw.pl.

Artykuł sponsorowany

Skomentuj [ 0 ]
10:59, 18.07.2016 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET