Sobota, 31 października 2020 r., imieniny Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

5 sposobów na najtańsze OC

Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC samochodu? Podwyżki z 2015 i 2016 roku wcale nie muszą zrujnować Twojego portfela. Przedstawiamy 5 prostych sposobów na najtańsze OC. Sprawdź, zastosuj je w praktyce i już nigdy nie przepłacaj.


1. Wykorzystaj kalkulator ubezpieczeniowy i porównaj oferty dostępne na rynku
Ubezpieczenie OC samochodu znajdziesz w ofercie każdego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Dlatego nie kupuj polisy w przypadkowej firmie, a gdy od lat korzystasz z oferty jednego TU, sprawdź, co proponuje konkurencja.

Nie musisz jednak analizować ofert dostępnych na rynku na własną rękę, czytać szczegółowych warunków ubezpieczeń i śledzić oferowanych promocji. Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora ubezpieczeniowego. Taka porównywarka powinna być prosta w obsłudze, przejrzysta i w pełni bezpieczna (ważne są zabezpieczenia podawanych danych). Warunki te spełnia serwis Ubezpieczamy Auto.

OC online na Ubezpieczamy Auto wykupisz już w kilka minut. W serwisie zgromadzone jest ponad 20 ofert dostępnych na rynku. Wszystkie dane pochodzą bezpośrednio od ubezpieczycieli, dzięki czemu są rzetelne i aktualne. Wystarczy wypełnić zamieszczony formularz, aby system wyliczył i wyświetlił wysokość składek.

2. Postaraj się o zniżkę
Na cenę składek OC wpływają różne czynniki (doświadczenie kierowcy, parametry techniczne samochodu). Zniżki za bezszkodową jazdę są najlepszym sposobem, aby nie przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie w ramach odpowiedzialności cywilnej.

Zniżki naliczane są za każdy rok bezszkodowej jazdy (5-10 proc. na rok). Wystarczy, że przez 6 lat nie spowodujesz wypadku, aby składki OC zostały obniżone nawet o… 60 proc. (niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują promocyjne zniżki sięgające aż 70 proc.). Taka oszczędność jest ogromna. Najtańsze OC w ubezpieczamy auto (ze zniżkami) dostępne jest już od około 250 zł.

Warto jednak pamiętać, że za wypadek komunikacyjny zgromadzone zniżki mogą zostać zmniejszone nawet o 15 proc.

3. Wykup OC wspólnie z rodzicami
Młodzi kierowcy nie mają zniżek za bezszkodową jazdę. Dlatego w ich przypadku opłacalny jest rejestracja auta wspólnie z rodzicami (lub innym współwłaścicielem, który wypracował już zniżki za 6 lat jazdy bez spowodowania szkody na drodze). Wtedy koszty OC wyliczane są według składek obowiązujących dla osoby, która ma już zniżkę. Oczywiście cały czas druga osoba pracuje na swoją własną zniżkę. Więcej o tym jak kupić tanie OC w odym wieku znajdziesz w artykule pd adresem: https://ubezpieczamy-auto.pl/oc- dla-mlodych- kierowcow-jak- oszczedzic/

4. Wybierz auto z mniejszym silnikiem
O wysokości OC można pomyśleć już na etapie zakupu samochodu. Zasada ta idealnie sprawdzi się dla młodszych osób, które zakupują swoje pierwsze auto. Składki uzależnione są od typu auta, jego marki, modelu, roku produkcji oraz parametrów technicznych. Duży wypływ na wysokość polisy OC ma pojemność silnika, dlatego warto dokładnie przeanalizować ten parametr podczas zakupu pojazdu.

5. Wykup OC w mniejszej miejscowości
Ceny składek OC są niższe w mniejszych miejscowościach. Warto to wykorzystać, aby płacić mniej za polisę, gdy jesteśmy zameldowani w innym miejscu niż mieszkamy. Taki sposób oszczędności mogą zastosować zarówno studenci, jak i osoby pracujące w delegacji lub wynajmujące mieszkania w większych miastach.

Artykuł sponsorowany

Skomentuj [ 1 ]
13:08, 10.12.2016 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

ter @ 13:33, 11.12.2016r. IP: *.*.105.85

Ja na kalkulatorze cuk szukam gdzie OC jest najtańsze.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET