Sobota, 23 czerwca 2018 r., imieniny Wandy, Zenona, Prospera

Dwunasta edycja konkursu fotograficznego "Mazowsze bliskie sercu"

Startuje kolejna edycja konkursu fotograficznego "Mazowsze bliskie sercu". W tym roku projekt odbywa się pod hasłem "Mazowsze - temat rzeka". Fotograficy amatorzy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody - karty podarunkowe na profesjonalny sprzęt oraz warsztaty fotograficzne.


Hasło tegorocznej edycji nie jest przypadkowe. Nawiązuje do obchodzonego w tym roku "Roku Rzeki Wisły" oraz nowego albumu i przewodnika wydanych z tej okazji przez samorząd województwa mazowieckiego.

Obie pozycje noszą tytuł "Mazowsze z biegiem Wisły" i ukazują województwo mazowieckie przez pryzmat największej polskiej rzeki. Organizatorzy liczą, że nadesłane na konkurs prace odzwierciedlą przeżycia oraz emocje związane z podróżowaniem i odkrywaniem niezwykłych, urokliwych i malowniczych miejsc na Mazowszu.

- Chcemy zachęcić Mazowszan do podróżowania po naszym regionie i odwiedzania jego ciekawych, malowniczych i tajemniczych zakątków. Czekamy na oryginalne i wyjątkowe zdjęcia. Do udziału w konkursie zachęcam wszystkich fotografów amatorów - zaprasza Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.

Jak informuje urząd marszałkowski, konkurs przeznaczony jest dla wszystkich fotografów amatorów - zarówno tych pełnoletnich, jak i nieco młodszych. W przypadku osób nieletnich potrzebna jest zgoda rodziców.

Aby wziąć udział w konkursie i być może wygrać, należy chwycić za aparat i zrobić oryginalne zdjęcie nawiązujące do tegorocznej tematyki. Ważne, aby nadesłane zdjęcia były wysokiej jakości i nawiązywały do hasła konkursu "Mazowsze - temat rzeka". Poza zdjęciem, należy wypełnić formularz konkursowy, zeskanować go i wszystko razem przesłać na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie dwa zdjęcia.

Prace można nadsyłać do 30 czerwca br.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym z wszystkich prac zgłoszonych do konkursu jury wybierze 10 najlepszych. Ich autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie przez samorząd województwa mazowieckiego i ASP w Warszawie. W drugim etapie jury dokona oceny zdjęć wykonanych podczas warsztatów fotograficznych i wybierze trzy najlepsze. Autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni kartami podarunkowymi do sklepu fotograficznego - za zajęcie pierwszego miejsca w wysokości 600 zł, drugiego - 500 zł, a za trzecie miejsce 400 zł.

Przyznana zostanie również nagroda publiczności (internautów) - karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 400 zł. Otrzyma ją ta osoba, której zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów - like'ów w głosowaniu trwającym na profilu na Facebooku "Mazowsze Serce Polski".

Regulamin konkursu oraz formularze, które uczestnicy powinni wypełnić, zeskanować i przesłać są dostępne na stronie mazovia.pl. Szczegółowe informacje o konkursie można otrzymać pod numerem tel. (22) 597-92-28 lub wysyłając pytania na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

Skomentuj [ 0 ]
14:51, 10.06.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET