Czwartek, 19 lipca 2018 r., imieniny Alfreda, Wincentego, Wodzisława

ZUS zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy

Ruszyły już zapisy na seminaria i szkolenia organizowane w ramach dni poradnictwa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod hasłem "Tydzień Przedsiębiorcy". Spotkania są skierowane do wszystkich rozpoczynających lub prowadzących działalność gospodarczą.


Dni poradnictwa będą organizowane w dniach 11-15 września br. Warto skorzystać z tej okazji, aby dowiedzieć się więcej o wszystkim co ważne w prowadzeniu firmy.

- "Tydzień Przedsiębiorcy" to jedna z niewielu kampanii informacyjnych zakrojonych na tak szeroką skalę. Warto raz na jakiś czas spotkać się i porozmawiać o problemach, zmianach w przepisach czy też nowych, proponowanych przez zakład rozwiązaniach. ZUS zaprasza na "Tydzień Przedsiębiorcy" płatników składek oraz tych, którzy tymi płatnikami dopiero zamierzają zostać. Wiele cennych informacji zyskają także pracownicy zajmujący się obsługą kadrowo-płacową firm - zaprasza Piotr Olewiński, rzecznik prasowy ZUS.

Zakład zaplanował wiele wydarzeń, które odbędą się od 11 do 15 września. Będą to m.in. seminaria i spotkaniami z ekspertami ZUS oraz innych instytucji. Jednym z tematów będzie e-składka, która zmieni zasady rozliczeń z ZUS. Projekt wchodzi w życie 1 stycznia, dlatego warto zapoznać się z nim już teraz. Innym interesującym zagadnieniem będzie kwestia delegowania pracowników w świetle przepisów prawa unijnego.

Program "Tygodnia Przedsiębiorcy" obfituje w tematy ważne i potrzebne w prowadzeniu firmy:
- ABC przedsiębiorcy - przykładowe zagadnienia: podstawowe informacje o ulgach, najczęściej popełniane błędy w dokumentach składanych przez płatników, zatrudnianie osób niepełnosprawnych,
- Pakiet nowego przedsiębiorcy - obowiązki przedsiębiorcy, zasady sporządzania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych, usługi dostępne dla płatnika, problemy finansowe i sposoby ich rozwiązywania;
- E-składka - nowy wymiar rozliczeń, projekt zakładający uproszczenie zasad opłacania składek na ubezpieczenia społeczne,
- Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczanie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne,
- Delegowanie pracowników w świetle przepisów prawa unijnego,
- E-ZLA - Elektroniczne zwolnienia lekarskie - korzyści z wprowadzenia e-ZLA dla pacjentów i płatników oraz funkcjonalność PUE w kontekście e-ZLA.

Szczegółowy harmonogram "Tygodnia Przedsiębiorcy", w tym zakres tematyczny oraz terminarz seminariów, jest dostępny na stronie ZUS w zakładce: wydarzenia i szkolenia. Już za kilka dni na stronie pojawi się także specjalna zakładka Tygodnia Przedsiębiorcy, która będzie zawierać dodatkowe materiały informacyjne.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego aby mieć pewność wzięcia udziału w wydarzeniu, należy wcześniej zgłosić swoją obecność.

Skomentuj [ 0 ]
11:45, 09.09.2017 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET