Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty

Bezpieczeństwo w czasie ferii - konkurs dla NGO

Promowanie sposobów atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w ferie to główny cel konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. Do 10 lutego br. można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.


Niezagospodarowany czas wolny sprzyja podejmowaniu zachowań ryzykownych, skutkujących zarówno naruszeniem norm prawnych, jak również zachowaniom stanowiącym bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia, jak np. korzystanie z lodowisk na zamarzniętych zbiornikach wodnych i rzekach.

- W związku z tym istotne jest podejmowanie działań organizacyjnych i profilaktyczno-edukacyjnych zagospodarowujących wolny czas dzieci i młodzieży. Ich skuteczność wzmacnia ścisła współpraca samorządu lokalnego z placówkami oświatowymi, organizacjami działającymi na rzecz dzieci i młodzieży, z instytucjami powołanymi do ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego w szerokim zakresie - informuje KWP w Radomiu.

Ciekawe inicjatywy warto doceniać m.in., by inspirować innych. Dlatego też Wojewoda Mazowiecki, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Komendant Stołeczny Policji ogłosili konkurs na najciekawszą inicjatywę dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania zorganizowaną podczas tegorocznych ferii zimowych na Mazowszu. tj. od 13 do 24 lutego 2017 roku.

Komenda Wojewódzka Policji zachęca wszystkich spełniających wymogi określone w regulaminie do przystąpienia do konkursu, który promuje innowacyjne, uniwersalne projekty realizowane na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Niech pomysłowość, otwartość i zaangażowanie wszystkich sprawi, że dzieci pozostające w tym czasie wolnym ferii w miejscu swojego zamieszkania odczują radość z możliwości atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu. Poza aspektami profilaktycznymi przedsięwzięcia niewątpliwym atutem będzie możliwość wygrania nagrody ufundowanej przez Wojewodę Mazowieckiego.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.mazowieckie.pl.

Skomentuj [ 0 ]
14:34, 08.01.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET