Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty

"Bezpieczna droga do celu" w ferie

Dla policjantów czas ferii to okres wytężonej pracy. Kontrole pojazdów, trzeźwości kierujących, stanu technicznego autokarów przewożących dzieci, ale też spotkania z uczestnikami zimowisk i ich opiekunami. Podczas spotkań funkcjonariusze drogówki będą przypominać o zasadach bezpieczeństwa w ramach ogólnokrajowej kampanii "Bezpieczna droga do celu".


Ferie zimowe na Mazowszu rozpoczynają się od 15 i potrwają do 28 stycznia 2018 roku.

Doświadczenia ubiegłych lat wskazują, że można się spodziewać w tym czasie wzmożonego ruchu pojazdów związanego z wyjazdami na zimowy wypoczynek. Dla policjantów będzie to czas wytężonej pracy - kontrole pojazdów, trzeźwości i uprawnień kierujących, stanu technicznego pojazdów, zwłaszcza autokarów przewożących dzieci, ale też spotkania z uczestnikami zimowisk i ich opiekunami. Podczas spotkań funkcjonariusze drogówki będą przypominać o zasadach bezpieczeństwa w ramach ogólnokrajowej kampanii "Bezpieczna droga do celu" oraz prowadzonych od 12 stycznia br. działań "Bezpieczne Ferie 2018".

- Do podstawowych zadań policjantów drogówki należeć będzie w tym okresie kontrola autokarów. Funkcjonariusze będą sprawdzać ich stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie. Skontrolują kierujących pod kątem trzeźwości i wymaganych od nich dokumentów. Sprawdzą też czy pasażerowie przewożeni są zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa. Do tego by podróż dziecka autobusem była bezpieczna, w znacznym stopniu mogą się przyczynić rodzice i opiekunowie - informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. 

Policjanci przypominają o pewnych zasadach, do których powinni się stosować:

· sprawdź dokładnie przewoźnika, od kiedy działa firma, na jaką skalę działa, czy zapewnia odpowiednie ubezpieczenie i zastępczy transport w przypadku awarii,

· poproś policjantów ruchu drogowego lub funkcjonariuszy ITD o skontrolowanie pojazdu, którym dziecko będzie podróżowało oraz jego kierowcy,

· zanim dzieci wyruszą w podróż, policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumenty,

· wezwij policję, jeśli tylko stan techniczny pojazdu (łyse opony, popękane szyby, wyciek oleju) lub zachowanie kierowcy (wyczuwalna woń alkoholu, bełkotliwa mowa) budzą wątpliwości.

Skomentuj [ 0 ]
11:57, 12.01.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET