Czwartek, 22 listopada 2018 r., imieniny Cecylii, Marka, Maura

Arkadiusz Czartoryski o odrzuceniu faszyzmu, komunizmu i satanistycznych zjawisk (wideo)

Poseł Arkadiusz Czartoryski odniósł się w Sejmie do ujawnionego przez stację TVN środowiska polskich nazistów i odrzucił możliwość popierania zachowań szerzących ideologię faszystowską, nazistowską i komunistyczną. Przemówienie posła głośno komentowała opozycja.


Sprawa dotyczy ujawnionej przez reporterów stacji TVN działalności grupy nazistów na terenie Wodzisławia Śląskiego.

Reporterzy programu "Superwizjer" przeniknęli w struktury neonazistów, uczestniczyli w koncertach, imprezach a także wydarzeniu, które miało uczcić urodziny Adolfa Hitlera. Na filmie nagranym ukrytą kamera widać, jak członkowie ugrupowania, ubrani w niemieckie mundury, czczą zbrodniarza i wykrzykują sieg heil na tle płonącej swastyki. Sprawa stała się tematem rozmów oraz dyskusji na sejmowej mównicy. Głos zabrał także ostrołęcki poseł.

- Jeżeli przyjrzymy się dokładnie materiałowi TVN, to widać, że ci idioci, ci naziści niemieccy są absolutnie zmarginalizowani. Musieli się w krzakach, w lesie ukrywać z tą flagą. Nikt nie chciał upiec tego tortu, do tego stopnia, że musieli ułożyć tę swastykę z wafelków. To dobrze świadczy o polskim społeczeństwie, dlatego, że nie ma w Polsce przyzwolenia na tego typu zachowania - mówił Arkadiusz Czartoryski.

Poseł zaznaczył, że wobec osób, które propagowały nazizm zostały już wszczęte postępowania. Przypomniał, że to jego ugrupowanie odrzuca wszelkie przejawy takich zachowań.

- Wobec tych ludzi, którzy propagują nazizm, są wszczęte postępowania. Zero tolerancji dla tego typu zachowań. Prawo i Sprawiedliwość jest głęboko osadzone w najpiękniejszej polskiej tradycji odrzucenia faszyzmu, komunizmu i walki z tymi satanistycznymi, potwornymi zjawiskami, które były w XX wieku - mówił poseł.

Politycy opozycji przypominają jednak, że PiS cynicznie wykorzystuje ugrupowania nacjonalistyczne dla własnych korzyści politycznych i to oni sami świadomie wpuścili tych ludzi na salony.

Poseł Czartoryski odniósł się do sprawy podczas posiedzenia Sejmu 25 stycznia br. Poniżej wideo z obrad Sejmu oraz program "Superwizjer" TVN.

Skomentuj [ 0 ]
12:16, 10.02.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET