Niedziela, 21 kwietnia 2019 r., imieniny Anzelma, Bartosza, Konrada

Dzień Ziemi - przeciwko zanieczyszczeniu planety plastikiem

Tegoroczne hasło światowego Dnia Ziemi brzmi: "End Plastic Pollution" i dotyczy walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. 22 kwietnia br. do akcji ratowania naszej planety przystąpi tysiące organizacji proekologicznych oraz mieszkańców różnych zakątków świata.


Podczas obchodów Dnia Ziemi nie zabraknie happeningów, manifestacji, konferencji czy różnego rodzaju spotkań i wydarzeń promujących działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Poza walką z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami, tegoroczne obchody będą nawiązywały do problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Podejmowane będą działania mające na celu edukowanie społeczeństwa, aktywizacją i mobilizowaniem obywateli, aby aktywnie włączali się w oczyszczanie środowiska naturalnego.

Każdy człowiek powinien osobiście brać odpowiedzialność za stan środowiska. Nawet najmniejsze gesty jak recykling czy rezygnacja z plastikowych opakowań i sklepowych toreb, przyczynią się do ratowania Ziemi.

To już 48 światowe obchody Dnia Ziemi, które wypadają w niedzielę 22 kwietnia. Niebawem, bo w 2020 roku, jubileusz 50-lecia akcji.

Skomentuj [ 0 ]
09:32, 15.04.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET