Niedziela, 21 kwietnia 2019 r., imieniny Anzelma, Bartosza, Konrada

KRUS: turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. Wczasy adresowane są do uczniów urodzonych pomiędzy 2003 a 2011 rokiem (7-15 lat).


Wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą (druk dostępny w oddziałach regionalnych i placówkach terenowych oraz na stronie internetowej KRUS) należy złożyć w najbliższej jednostce KRUS, po uprzednim wypełnieniu przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę, wraz z informacją o stanie zdrowia dziecka i oświadczeniem rodzica lub opiekuna prawnego.

Dziecko otrzymuje skierowanie na turnus po uprzedniej kwalifikacji przez lekarza regionalnego inspektora KRUS do odbycia rehabilitacji we wskazanym ośrodku i zatwierdzeniu przez dyrektora oddziału.

Centra Rehabilitacji Rolników KRUS zapewniają dzieciom całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Dzieci są pod opieką wychowawców, którzy organizują podopiecznym zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz czas wolny od zajęć terapeutycznych.

W 2018 roku na terenie OR KRUS w Warszawie organizowane będą dwa turnusy:
- dla dzieci z wadami i chorobami narządów układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju, w terminie od 24 czerwca do 14 lipca,
- dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników w Iwoniczu-Zdroju, w terminie od 28 czerwca do 18 lipca.

Turnusy trwają 21 dni. Rodzice nie ponoszą kosztów pobytu i dowozu dziecka na turnus rehabilitacyjny. Wnioski należy składać do PT KRUS do 10 maja.

Skomentuj [ 0 ]
11:06, 15.04.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET