Piątek, 22 marca 2019 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Rolniku, nie zwlekaj ze złożeniem wniosku o dopłaty bezpośrednie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, aby nie zwlekać ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020.


Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

- Główne korzyści wynikające z wypełniania oraz złożenia wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 poprzez aplikację e-WniosekPlus to m.in. brak konieczności uzupełniania danych alfanumerycznych w zakresie płatności obszarowych, wszystkie dane generowane są automatycznie na podstawie narysowanych granic upraw i wybranych płatności oraz możliwość złożenia wniosku oraz mobilny dostęp do konta przy użyciu tabletu lub smartfona. Złożenie wniosku w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji e-WniosekPlus to przede wszystkim oszczędność czasu, który szczególnie teraz, kiedy trwają prace polowe, jest bardzo cenny dla rolników - informuje ARiMR.

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać z tzw. punktów pomocy technicznej, które są w każdym biurze powiatowym ARiMR. Przygotowane są tam stanowiska komputerowe, gdzie można wypełnić e-wniosek i wysłać go do agencji. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, oprócz pomocy technicznej, uruchomiła również specjalną infolinię czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-19.00, numer telefonu (22) 595-02-60 lub na adres e-mail: ewniosek@arimr.gov.pl.

Wszelkie problemy i błędy pojawiające się podczas wypełniania e-Wniosku obszarowego można zgłaszać przez portal pomoc.arimr.gov.pl.

Do 6 maja br. rolnicy złożyli 458,83 tys. wniosków przez internet. Najwięcej jest ich w województwach mazowieckim, lubelskim, łódzkim, małopolskim wielkopolskim i podkarpackim.

Skomentuj [ 0 ]
09:21, 11.05.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET