Piątek, 22 marca 2019 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Pijana 26-latka kierowała audi. Miała prawie dwa promile

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miała 26-latka z powiatu makowskiego kierująca audi, która doprowadziła do stłuczki z mercedesem na ulicy Targowej w Ostrołęce. Przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez pijaną kobietę.


Do zdarzenia doszło we wtorek 15 maja po godz. 14.00.

- Według wstępnych ustaleń przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez mieszkankę powiatu makowskiego. 26-latka wyjeżdżając audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu mercedesowi, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Na szczęście żaden z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Zarówno kierująca audi, jak i kierujący mercedesem zostali poddani badaniu trzeźwości. 36-latek był trzeźwi, natomiast w organizmie kobiety alkomat wykazał prawie dwa promile alkoholu. W związku z powyższym zatrzymano jej prawo jazdy. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem.

- Pamiętajmy, że alkohol spowalnia naszą reakcję. Nie zapominajmy o surowej odpowiedzialności karnej. Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonymi karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym możemy trafić do zakładu karnego na lat dwanaście. Weźmy to pod uwagę zanim popełnimy, być może największy błąd swojego życia - mówi asp. Żerański.

Skomentuj [ 0 ]
13:23, 16.05.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET