Środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Występ Janusza Chojnowskiego głośny na całą Polskę

(fot. kadr z programu TVN24)

W czwartkowym "Szkle kontaktowym" na antenie TVN24 pokazano Janusza Chojnowskiego, który podczas konwencji wyborczej PiS w Ostrołęce wykonał utwór "Piąty bieg" Budki Suflera. Kandydat na burmistrza Różana zaśpiewał go bez wiedzy i zgody zespołu, za co musiał przeprosić artystów.


Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Ostrołęce kandydat PiS na burmistrza Różana oraz kierownik ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Janusz Chojnowski, zaśpiewał ze sceny piosenkę Budki Suflera "Piąty bieg". Wykonał ją bez wiedzy i zgody zespołu. W reakcji na to wydarzenie perkusista formacji zamieścił na oficjalnej stronie Budki Suflera oświadczenie, w którym zażądał od Chojnowskiego przeprosin.

- Nigdy nie wyrażałem zgody na wykorzystanie naszej twórczości w celach propagandowych popierających politykę jakiejkolwiek partii - w tym przypadku Prawa i Sprawiedliwości - napisał perkusista Tomasz Zeliszewski.

Występ głośny na całą Polskę
Chojnowski decydując się na wykonanie utworu "Piąty bieg" z pewnością nie spodziewał się aż takiej popularności w mediach, zwłaszcza tych ogólnopolskich. W ubiegły czwartek TVN24 kilkakrotnie informował o głośnym występie na ostrołęckiej scenie kandydata na urząd burmistrza Różana.

- Nieźle śpiewa - stwierdził poza anteną współprowadzący "Szkło kontaktowe" Marek Przybylik.

- Zrobiła się wokół tego afera. Zareagowała Budka Suflera. Janusz Chojnowski - ten który śpiewał - powiedział, że to wcale nie było tak. On był poza swoim okręgiem wyborczym, że właściwie zatrudniono go jako kogoś w rodzaju artysty, że on był takim po prostu "zapchaj dziurą", że pomiędzy jednym, a drugim kandydatem musiał jakoś zapełnić czas - powiedział Tomasz Sianecki w trakcie programu "Szkło kontaktowe".

Nie zmienia to jednak faktu, że Chojnowski kandyduje na burmistrza Różana, a kampania wyborcza trwa w najlepsze. Trzeba przyznać, że wykonanie piosenki Budki Suflera przyniosło mu duży rozgłos. Czy aby jednak pozytywny? Ocenią to wyborcy.

List z przeprosinami
Janusz Chojnowski w związku z żądaniem przez zespół przeprosin za wykorzystanie ich utworu, opublikował w czwartek 27 września na facebookowym profilu wyjaśnienie, które - jak poinformował - przesłał do Tomasza Zeliszewskiego.

- Pragnę przeprosić Pana i zespół Budka Suflera za zaistniałą sytuację. Jednak nie mogę brać odpowiedzialności za treści upubliczniane w internecie i mediach publicznych na mój temat oraz za powstałą sytuację - stwierdził Chojnowski na Facebooku. - Odnosząc się do całego zdarzenia chcę wyjaśnić, że na wspomnianej konwencji Prawa i Sprawiedliwości byłem zaproszony w charakterze (duże słowo) artysty. Miałem wypełnić lukę pomiędzy prezentacjami kandydatów i wystąpień zaproszonych gości. I tak było. Nadmieniam, że nie pobrałem z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Poproszono mnie o występ, na który się zgodziłem ponieważ kocham śpiewać - napisał.

Chojnowski na koniec podkreślił, że "jego marzeniem jest", żeby po wygranych wyborach na burmistrza Różana zaprosić Zeliszewskiego wraz z zespołem Budka Suflera na dni miasta. Kierownik ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest rzekomo fanem formacji. Problem w tym, że Budka Suflera zakończyła swoją działalność cztery lata temu. Dziwne, że fan zespołu tego nie wiedział.

Skomentuj [ 0 ]
11:43, 28.09.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET