Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., imieniny Bolesława, Juliana, Jana

To już pewne. 12 listopada dniem wolnym od pracy

Decyzja w sprawie 12 listopada już zapadła. Prezydent Andrzej Duda, w środę 7 listopada, podpisał ustawę dotycząca ustanowienia dnia wolnego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia, według poprawek Senatu, obowiązywał będzie zakaz handlu.


O podpisaniu ustawy poinformował oficjalnie rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, podczas konferencji prasowej w pałacu prezydenckim.

Kontrowersyjny projekt ustawy wprowadzającej dzień wolny w poniedziałek 12 listopada, z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, został przyjęty przez Sejm. Przegłosowano także wszystkie poprawki Senatu wprowadzone do ustawy. Dokument trafił w tempie ekspresowym na biurko prezydenta, który dokument podpisał.

Według poprawek Senatu, skreślono uprzedni zapis ustawy, który zakładał, że 12 listopada nie obowiązują przepisy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta państwowe. Dzień ten jest "Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej".

Skomentuj [ 0 ]
13:47, 08.11.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET