Wtorek, 22 września 2020 r., imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima

Damian Niedźwiecki Sportowcem Roku 2019?

Damian Niedźwiecki to jeden z najbardziej utalentowanych kulomiotów ostatnich lat w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów czyni stałe postępy, ale również konkurencja staje się coraz mocniejsza.


W ostatnich dwóch sezonach reprezentant OKLA kilkukrotnie poprawiał rekord życiowy i pokonał barierę 18 metrów. W Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu wynikiem 18.38 m wywalczył złoty medal, a w konkurencji rzutu dyskiem z rezultatem 52.40 m zajął trzecie miejsce na podium.

Kolejnym wyzwaniem dla 19-latka były Mistrzostwa Polski U-20 w Raciborzu, gdzie z wynikiem 18.45 m zdobył brązowy medal. Dodatkowo startował w rzucie dyskiem, gdzie z wynikiem 52.64 m uplasował się tuż za podium. W efekcie podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w szwedzkim Boras.

W zawodach spisał się poniżej oczekiwań i zajął piętnastą lokatę, jednak zebrał kolejne cenne doświadczenie i miejmy nadzieję, że już na stałe zadomowi się w barwach reprezentacji Polski.

Damian Niedźwiecki czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.301 na numer 7168. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2019 dostępny jest na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2019. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.

Skomentuj [ 0 ]
12:37, 13.01.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET