Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Blisko 930 chorych. Rząd wprowadził nowe restrykcje w przemieszczaniu się

Mamy już 927 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, dwanaście osób zmarło. Rząd zdecydował o wprowadzeniu zakazu wychodzenia z domu, z wyjątkiem wyjścia do pracy, sklepu, apteki czy do lekarza. Szkoły będą zamknięte aż do Świąt Wielkanocnych.


- Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego - podało dziś rano Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia poinformował też o zgonie dwóch osób.

- W szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - poinformowało MZ.

Rząd wprowadził nowe restrykcje w przemieszczaniu się. Mamy maksymalnie ograniczyć naszą aktywność, a wszystkie sprawy poza niezbędnymi odłożyć na później.

Dodatkowe ograniczenia (obowiązujące do 11 kwietnia włącznie):
- nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego,
- będzie można się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa. (co ważne przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób, obostrzenie to nie dotyczy rodzin),
- w autobusie powinno być tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących,
- obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń - chyba że z najbliższymi,
- w nabożeństwie lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż pięć osób - wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Podwyższono karę za złamanie kwarantanny z 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Skomentuj [ 0 ]
10:19, 25.03.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET