Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Mieszkańcy otrzymali SMS-y z alertem RCB o zaostrzeniu zasad w związku z pandemią

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło wczoraj alert skierowany do mieszkańców całej Polski, przypominający o obowiązujących od środy nowych zasadach bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Mieszkańcy otrzymali alert na telefon komórkowy.


Uruchomiony od środy 25 marca #AlertRCB, skierowany do mieszkańców całej Polski, zawiera treść:
Od 25.03 rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Więcej informacji www.gov.koronawirus/zasadybezpieczenstwa #ZostanWDomu

Zgodnie z nowymi zasadami, do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Ponadto w środkach publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń spotkań, imprez czy zebrań. Za wyjątkiem rodzin po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób - wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

źródło: Polska Agencja Prasowa (PAP)

Skomentuj [ 0 ]
08:50, 26.03.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET