Czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

Rząd odmraża sport. Od 4 maja zajęcia dla maksymalnie 6 osób

Od poniedziałku 4 maja zostaną udostępnione obiekty infrastrukturalne o charakterze otwartym - poinformowała podczas wczorajszej konferencji prasowej Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu. Oznacza to, że do treningów będą mogli wrócić m.in. piłkarze i lekkoatleci.


- Należy jednak pamiętać, że tak jak na co dzień, także w sporcie, obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa, ponieważ najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków - mówiła minister sportu.

Od 4 maja zostaną udostępnione stadiony sportowe, boiska szkolne i wielofunkcyjne - w tym orliki, a także infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa, pola golfowe, stadniny koni oraz obiekty tj. strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe. Na danym obiekcie będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób.

W przypadku kortów tenisowych, w II etapie, zostaną udostępnione obiekty otwarte i półotwarte. Będzie obowiązywał limit czterech osób na kort.

Podczas zajęć będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa tj. zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy - w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, przebywając np. na boisku nie ma już tego obowiązku, ograniczona ilość osób, weryfikacja uczestników, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Opracowano także kolejne etapy powrotu do sportowej rzeczywistości. Będą one wdrażane w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. W etapie III będą wprowadzone zajęcia sportowe w salach i halach szkolnych. Z kolei etap IV zakłada działalność związaną ze sportowe w infrastrukturze o charakterze zamkniętym, tj. klubów tanecznych, basenów, siłowni, klubów fitness, badmintona, sportów walki i kręgielni. Do tego będzie można organizować imprezy sportowe na otwartej przestrzeni do 50 osób, bez udziału publiczności.

Skomentuj [ 0 ]
08:34, 27.04.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET