Czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

Do fryzjera i kosmetyczki w połowie maja? Rzecznik rządu mówi, że to realny termin

Rząd zapowiada kolejne etapy odmrażania gospodarki. Pierwszy krok to otwarcie lasów i zwiększenie liczy osób w sklepach i kościołach, drugi dotyczy m.in. otwarcia galerii handlowych, w trzecim otwarte zostaną punkty gastronomiczne, salony kosmetyczne i fryzjerskie.


Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, realnym terminem na otwarcie zakładów fryzjerskich jest połowa maja br.

- W następnym etapie na pewno to będą również salony fryzjerskie. Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja - dodał rzecznik rządu.

20 kwietnia został wdrożony pierwszy etap odmrażania gospodarki. Polegał on na rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów wprowadzanych przez rząd w wyniku epidemii koronawirusa. Od tego dnia można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, umożliwiony został wstęp do lasów i parków, zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego.

W środę 29 kwietnia zapowiedziano drugi etap, zgodnie z którym od 4 maja otwarte zostaną galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe (z odpowiednimi ograniczeniami), niektóre instytucje kultury, a od 6 maja mogą być otwierane żłobki i przedszkola, jednak decyzje będą podejmowane każdorazowo przez organy założycielskie.

Trzeci etap, według harmonogramu, dotyczyć ma gastronomii - część zakładów mogłaby zostać otwarta stacjonarnie z ograniczeniami. Mają być wówczas otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. W trzecim etapie możliwa ma być też organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). Ruszyć ma też organizacja opieki w klasach szkolnych I-III, ustalona ma być maksymalna liczba dzieci w salach.

Czwarty etap przewiduje otwarcie salonów masażu i solariów, a także umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness. Otwarte zostaną też teatry i kina, ale w nowym reżimie sanitarnym.

źródło: Polska Agencja Prasowa

Skomentuj [ 0 ]
13:11, 30.04.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET