Czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

Z powodu koronawirusa, aktywność fizyczna wśród dzieci i dorosłych niemal zanikła. To poważny problem

Walczymy z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i niezamierzenie rezygnujemy z wszelkiej aktywności fizycznej, która i tak w ostatnich latach bardzo spadła. Przeprowadzone badania wskazują, że problem się pogłębia i musimy wzajemnie zachęcać się do ruchu.


Badania przeprowadzono wśród grupy młodych mieszkańców różnych krajów i kontynentów.

Wyniki jednoznacznie wskazały, że ogólnoświatowe wysiłki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19 wpływają na dalsze obniżanie, często już i tak niskiego, poziomu aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży. Nie lepiej jest wśród dorosłych.

Dlatego wszyscy przebywający w domowej izolacji, powinni zadbać o dawkę codziennego ruchu, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, zdrowia oraz właściwego rozwoju, szczególnie wśród młodych.

Już przed pandemią brak aktywności fizycznej był poważnym problemem. Teraz się on nasila. Zalecenia naukowców są zatem oczywiste - więcej ruchu!  Zachęcać do niego mają wszyscy - rodziny, opiekunowie, nauczyciele, decydenci, pracownicy służby zdrowia.

Wśród najważniejszych zaleceń są: korzystanie z każdej okazji, aby wyjść na zewnątrz, z zachowaniem obowiązujących przepisów dotyczących zachowania dystansu; włączenie aktywności fizycznej do codziennej rutyny dzieci; robienie przerw w siedzeniu co 30-60 minut; zachowanie stałych pór zasypiania i wstawania; niekorzystanie z ekranów przed snem oraz niespanie w pokojach, w których znajdują się telewizory.

Rodzicom i opiekunom specjaliści zalecają włączenie się do ćwiczeń razem z dziećmi, a rządom poszczególnych krajów - aktywne promowanie aktywności ruchowej, np. poprzez komunikaty w mediach społecznościowych i tradycyjnych.

źródło: Polska Agencja Prasowa

Skomentuj [ 0 ]
11:07, 06.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET