Czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

410 wykroczeń, 322 mandaty, dziesięć zatrzymanych praw jazdy i czterech pijanych kierowców. Pracowity tydzień mazowieckiej grupy "Speed"

W ubiegłym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy "Speed" ujawnili 410 wykroczeń na drogach naszego województwa, 288 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli 322 mandaty, zatrzymali 10 praw jazdy oraz 27 dowodów rejestracyjnych.


Ostatni tydzień od 27 kwietnia do 3 maja był dla funkcjonariuszy mazowieckiej grupy "Speed" bardzo pracowity.

- Policjanci ujawnili 410 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 288 to przekroczenia prędkości w tym 8 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Zatrzymali 27 dowodów rejestracyjnych i 4 pijanych kierowców - informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Mazowszu powstała grupa "Speed" została powołana w lipcu 2019 roku. Jej zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

- Doświadczeni policjanci grupy "Speed" zwracają uwagę na karygodne zachowania na drodze są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości - dodaje zespół prasowy KWP zs. w Radomiu.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu oraz nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń.

Skomentuj [ 0 ]
08:38, 07.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET