Czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

Minister zdrowia o wyborach prezydenckich: "Powinny odbyć się w tradycyjnej formie za dwa lata"

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał w rozmowie z Onet.pl, że organizacja wyborów prezydenckich 10 maja "byłaby niezwykle trudna i jest to proces skomplikowany". Według ministra zdrowia wybory powinny odbyć się w formie tradycyjnej za dwa lata.


- Moje rekomendacje są niezmienne - wybory powinny być w tradycyjnej formie za dwa lata, wtedy nie będziemy rozmawiali o takich sprawach jak wybory, tylko zajmowali się zdrowiem i bezpieczeństwem. Ta propozycja leży na stole, jest podpisana również przeze mnie. Uważam, że to jest z punktu widzenia medycznego forma, która jest do zaakceptowania - powiedział Łukasz Szumowski portalowi Onet.pl.

- Niestety opozycja mówi, że to ją nie interesuje i że interesuje ją tylko i wyłącznie pewien spór. Przecież można dojść do porozumienia i zgodzić się, że przedłużamy kadencję (prezydenta) o dwa lata, co nie jest, z tego co wiem, w interesie opcji, która obecnie rządzi, czyli Zjednoczonej Prawicy, bo w końcu wtedy kolejna kadencja Andrzeja Dudy jest skrócona, jest tylko dwuletnia, nie może on dalej kandydować - dodał minister zdrowia.

Podkreślił, że nieprawdziwe jest twierdzenie, iż "wprowadzenie stanu klęski żywiołowej jest remedium na zagrożenia związane z epidemią". W jego ocenie, "jesień jest znacznie gorszym terminem pod względem bezpieczeństwa".

Odnosząc się do obecnego stanu epidemii w Polsce, szef resortu zdrowia powiedział, że mamy do czynienia "ze stanem równowagi".

- Epidemia zaczyna być mniej więcej, jeśli w ogóle można tak powiedzieć, w jakiś sposób kontrolowana - stwierdził.

Minister zdrowia był gościem Iwony Kutyny w odcinku programu "Onet Rano" w środę 6 maja. Więcej informacji na ten temat przygotowała Polska Agencja Prasowa.

Skomentuj [ 0 ]
09:09, 07.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET