Czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

Wyborów prezydenckich 10 maja nie będzie. A więc kiedy?

Wybory prezydenckie zaplanowane na 10 maja nie odbędą się. - PiS oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach - poinformowali Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin.


- W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach - napisali w oświadczeniu prezesa PiS Jarosław Kaczyński i prezes Porozumienia Jarosław Gowin.

- Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie - poinformowali.

Jak nieoficjalnie ustalił reporter Polsat News Rafał Miżejewski, przygotowane rozwiązanie oznacza wybory prezydenckie w lipcu lub w sierpniu.

Więcej na ten temat:
Będzie nowy termin wyborów prezydenckich. Kaczyński i Gowin zawarli kompromis

Skomentuj [ 0 ]
11:25, 08.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET