Czwartek, 28 stycznia 2021 r., imieniny Walerego, Radomira, Tomasza

Minister zdrowia: "Wskaźnik reprodukcji wirusa spadł, ale jeżeli nie będziemy zachowywali się rozsądnie, to może skoczyć w górę"

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział w rozmowie z dziennikarzem RMF FM, że "jeżeli wskaźnik reprodukcji wirusa, który mówi, ile osób zaraża nosiciel koronawirusa, spada poniżej jeden, to znaczy, że epidemia zaczyna wygasać".


W RMF FM Łukasz Szumowski zapytany, czy potwierdza słowa premiera Mateusza Morawieckiego, że wygrywamy walkę z koronawirusem i jesteśmy w lepszej sytuacji niż byliśmy, odpowiedział, że "jeżeli wskaźnik reprodukcji wirusa, pokazujący, ile osób zaraża przeciętny nosiciel koronawirusa, spada poniżej jeden, to znaczy, że epidemia zaczyna wygasać".

- W tej chwili mamy 0,9, więc to troszeczkę poniżej 1, ale jeżeli nie będziemy trzymali dystansu, nie będziemy się zachowywali rozsądnie, to może skoczyć w górę. W wielu krajach po odmrożeniu gospodarki skakały te wskaźniki w górę - powiedział szef resortu zdrowia RMF FM.

Podkreślił, że jeśli zanotowany będzie w Polsce radykalny skok wskaźnika, możliwy będzie powrót do restrykcji ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa.

Pełna treść wywiadu:
Polacy uznali, że wirusa nie ma? Szumowski: Niestety ludzie przestają się dystansować

Skomentuj [ 0 ]
09:48, 15.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET