Czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

180 milionów złotych dla gmin na zakup sprzętu do edukacji zdalnej. Ruszył nabór wniosków do programu "Zdalna szkoła+" (wideo)

Gminy mogą już składać wnioski o pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego do zdalnej edukacji. Złożenie wniosku to gwarancja otrzymania dofinansowania, a to wynosi od 35 do 165 tysięcy złotych. Ministerstwo Cyfryzacji na projekt przeznaczy 180 mln zł.


Nabór wniosków w programie "Zdalna szkoła+" ruszył w piątek 15 maja.

- O pieniądze mogą się starać wszystkie gminy w Polsce. Zachęcamy do udziału w programie "Zdalna szkoła+" to kolejny program, w którym wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), chcemy pomóc uczniom i nauczycielom w dostępie do sprzętu niezbędnego do zdalnych lekcji. W sumie przeznaczamy na ten cel ponad 367 milionów złotych - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

180 milionów z plusem
- Najpierw była "Zdalna szkoła" z budżetem 187 milionów złotych, nadszedł czas na "Zdalną szkołę+". Tym razem na dofinansowanie zakupu sprzętu mamy 180 milionów złotych. To równowartość 51 tysięcy laptopów lub 120 tysięcy tabletów. O wsparcie mogą starać się gminy, a wysokość dofinansowania (od 35 do 165 tysięcy złotych)zależy od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Zasady projektu
Sprzęt kupuje gmina i wypożycza go uczniom lub nauczycielom, którzy najbardziej go potrzebują. Kiedy lekcje wrócą do szkół, sprzęt też tam trafi - będzie mógł być wykorzystywany przez wszystkich uczniów.

- Złożenie wniosku o dofinansowanie jest gwarancją wypłaty. Z zakupem sprzętu nie trzeba czekać na podpisanie umowy i przelew. Finansujemy zakupy poczynione od 16 marca 2020 r. Zależy nam, aby gminy decydując o przekazaniu sprzętu pamiętały o potrzebach rodzin wielodzietnych. Pamiętajmy też o niepełnosprawnych uczniach, którzy potrzebują specjalistycznego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Samorządy będą mogły je kupić za pieniądze z nowego programu - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Za otrzymane w ramach programu pieniądze można również sfinansować nie tylko niezbędne oprogramowanie, ale i ubezpieczenie sprzętu, mobilny dostęp do internetu lub inne uzasadnione wydatki (np. akcesoria).

Nabór wniosków ruszył 15 maja na stronie www.cppc.gov.pl.

Skomentuj [ 0 ]
09:27, 18.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET