Czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

ARiMR: od 18 maja biura powiatowe i wybrane placówki regionalne są stopniowo otwierane

ARiMR od 18 maja sukcesywnie otwiera swoje placówki dla rolników. W pierwszej kolejności są to biura powiatowe i wybrane biura w oddziałach regionalnych. Biura powiatowe będą obsługiwały tylko sprawy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt.


Od najbliższego poniedziałku na miejscu rolnicy mogą załatwić sprawy związane z rejestracją zwierząt, wnioskami inwestycyjnymi czy sprawy dotyczące działań premiowych.

- Po okresie zamrożenia wywołanym stanem epidemii, ARiMR częściowo otwiera biura powiatowe i oddziały regionalne. Chcemy, by jak najszybciej nasze placówki były znów otwarte dla rolników. Chcemy, żeby było to wprowadzone w sposób maksymalnie bezpieczny zarówno dla pracowników Agencji, jak również dla naszych beneficjentów - mówi Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Już 18 maja zostały otwarte biura powiatowe.

- Najpierw chcemy umożliwić rolnikom załatwienie spraw paszportowych i zgłoszeń zwierzęcych, bo docierały do nas informacje, że to sprawiało rolnikom, w związku z obostrzeniami wywołanymi epidemią, największe trudności. Od poniedziałku w standardowym trybie zaczęły działać także Biura Wsparcia Inwestycyjnego i Biura Działań Premiowych w oddziałach regionalnych. Sprawy będzie można załatwić stosując się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa - mówi Tomasz Nowakowski.

Utrzymana zostaje możliwość złożenia dokumentów za pośrednictwem wrzutni, które znajdują się przy placówkach ARiMR.

Kolejnym etapem odmrażania będzie możliwość uzyskania pomocy technicznej w biurach powiatowych przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe. O zmianach ARiMR będzie informowała na bieżąco.

Skomentuj [ 0 ]
08:50, 19.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET