Czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

Mazowiecka KAS zwróciła podatnikom już ponad 1 miliard złotych

Mazowiecka KAS dba o to, aby zwroty podatku następowały w jak najkrótszym czasie, mimo panującej sytuacji epidemicznej i obowiązujących obostrzeń. Urzędy skarbowe województwa mazowieckiego zwróciły już ponad miliard złotych na konta swoich klientów.


Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną i ograniczeniem obsługi bezpośredniej klientów przez pracowników urzędów skarbowych, zwroty nadpłaconych podatków są płynnie realizowane.

- Wykonujemy swoje obowiązki w niestandardowy sposób, wykorzystując głównie narzędzia internetowe. W tym roku zwróciliśmy podatnikom już ponad miliard złotych. Kwota ta jest bardzo zbliżona do tej, którą otrzymali podatnicy w analogicznym okresie ubiegłego roku, co świadczy o tym, że pomimo ograniczeń obsługi bezpośredniej, realizujemy swoje zadania na oczekiwanym poziomie - informuje Mazowiecka KAS.

W tym roku wyjątkowo został wydłużony termin na złożenie rocznej deklaracji, ale i tak bardzo duża część podatników już dokonała rozliczenia swoich dochodów.

KAS na bieżąco dokonuje także rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Według stanu na dzień 4 maja 2020 r. łączna kwota zwrotów VAT wyniosła ponad 13 miliardów złotych.

- Przypominamy, że od 8 maja 2020 r. została przywrócona częściowa obsługa bezpośrednia. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych przez internet i do zdalnego kontaktu z jednostkami KAS - dodaje Krajowa Administracja Skarbowa.

Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie: www.podatki.gov.pl.

Skomentuj [ 0 ]
08:45, 20.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Maków24.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

© Copyright 2011 Maków24.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET